Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Megemlékezés az 1956. okt. 23-i forradalom és szabadságharc, valamint a Köztársaság kikiáltásának évfordulójáról.

„…A szabadság ott kezdődik, ahol megszűnik a félelem.”

/Bibó István (1956)/

 

Az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapja, október 23-a, egy különleges ünnepnap számunkra, amely a terror és az elnyomás elleni hősi küzdelemre, a szabadság szeretetére emlékeztet bennünket. Akik elég idősek ahhoz, hogy személyesen is részt vehettek az egész országot megrendítő mozgalmakban, küzdelmekben, azokban sokféle érzés kavarog. Több gyász, mint öröm. Általános iskolásként nem könnyű megérteni ezeket az eseményeket: a szovjet megszállást, az erőszakot, a zsarnokságot, az igazságtalanságot, melynek következményeként elemi erővel tört felszínre a szabadságvágy, majd a béke és harmónia iránti törekvés. Ez az ünnep magába sűríti mindazt, amit a magyarság kívánt, amire vágyott, amit magának követelt. Az ünnep jelkép és tanítás. Jelképe a hősiességnek, tanítás arról a nemzeti egységről, amely a felkelés tüzében, egyéni és közösségi áldozatok között született.

Intézményünkben október 22-én délelőtt iskolai ünnepség keretében tisztelegtünk a szabadságért harcoló hősök előtt. Hetedik osztályos tanulóink osztályfőnökük irányításával, tartalmas műsorral készültek a jeles alkalomra.

GALÉRIA