Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Márton napi libaságok 3

Márton napi „libaságok” 2018

 „Száz liba egy sorba…” -énekelték a harmadik és negyedik osztályos napközis gyerekek, a vidám hangulatú, Márton napi hagyományápoló délutánunkon. 

Ehhez a naphoz számtalan babonát, szokást köt a néphagyomány. Ezeket és Szent Márton legendáját elevenítettük fel tanulóinkkal a hagyományőrző projekt keretében. Játékos, táncos mozgásokkal kísérve közvetítették felénk az őseink által megőrzött kulturális értékeket.

A hagyomány tisztelete mellett Szent Márton története példa értékű egymás elfogadása, megbecsülése és segítése szempontjából. Az egymásra való odafigyelés a mindennapi élet része kell, hogy legyen, mint a régi időkben!

A program zárásaként a gyerekek kézműves foglalkozás keretében szebbnél szebb libákat készítettek, bizonyítva ezzel kreativitásukat, ügyességüket.

Köszönjük Dobránszky Éva napközis nevelő és a gyerekek szorgalmas, lelkes munkáját!

Bízunk benne, hogy vendégeink jól érezték magukat ezen a színes, tartalmas délutánon!

 

 

 

 

GALÉRIA