Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Fenntarthatósági Témahét- Környezettudatos gondolkodás az iskolában 7

 

Fenntarthatósági Témahét- Környezettudatos gondolkodás az iskolában

Iskolánkban idén 2019. március 18-22 között került megrendezésre a Fenntarthatósági Témahét, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériumának felkérésére a PontVelem Nonprofit Kft. szervezett meg. Ehhez a programhoz iskolánk 6.a osztálya csatlakozott. Ezeken a tanítási órákon a gyerek saját maguk tapasztalhatták meg, a különböző környezeti problémákat.  Diákjaink csoportmunkában illetve egyénileg végeztek különböző érdekes, interaktív feladatokat, melyekkel talán átélhetőbb lehet a gyerekek számára, hogy milyen veszély fenyegeti a Földünket.

A szemléletváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak, épp ezért fontos, hogy már iskolás korban megismerjék a téma fontosságát és felfigyeljenek személyes érintettségükre, hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért.

 

GALÉRIA