Üdvözöljük iskolánk weboldalán

„Itt van már a nagyszakállú!” Hurrá, tél van!4

 „Itt van már a nagyszakállú!”

Hurrá, tél van!

Mint minden évben a gyerekek idén is nagy izgalommal várták a hóesés mellett a Mikulás érkezését. A kótaji István Király Baptista Általános Iskola nevelői a várakozás időszakát tették emlékezetessé a kisiskolások és az óvodás gyerekek számára a hagyománnyá vált programok megrendezésével. December 4-én mikulásfutásra érkeztek az óvodások iskolánkba.A bemelegítő gyakorlatokat karácsonyi zenére végezték a gyerekek, majd kezdetét vette a versengés.  A csapatok résztvevői mikulás sapkával a fejükön versenyeztek, s mérték össze ügyességüket, gyorsaságukat.  A kis „mikulások” villámgyorsan kerülték a bójákat, s az egyensúlyozás nagy mestereiként szállították tollas ütőn az óriás szaloncukrokat. A versenyzőket a lelkes közönség tapssal buzdította. Természetesen nem maradhatott el a jutalom sem, mely a Mikulás puttonyából előkerülő szaloncukor, édesség volt.

„Hóval lepett égi úton, Mikulás már útra kél,

  Csillagok szállnak fölötte, s vígan fut véle a szél.”

 

 

GALÉRIA