Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Mozdulj az egészségedért!

Mozdulj az egészségedért!

A kótaji István Király Baptista Általános Iskolában már hagyomány a minden szeptemberben megrendezésre kerülő sportnap. Így volt ez idén is. A szinte nyáriasan meleg időt kihasználva diákjaink félretettek könyvet, füzetet, hogy délutánjukat a mozgásnak szenteljék, hiszen tudják, az egészségmegőrzéshez, a szellemi frissesség fenntartásához elengedhetetlen a testmozgás. A legapróbbak a tornatermet vették birtokba, ahol izgalmas sorversenyben, majd fogójátékban dőlt el, melyik osztály a legügyesebb. Ezzel egy időben a nagyok a szabadban mérték össze ügyességüket, gyorsaságukat a sport- és tornaszerek egész tárházát felvonultató sorversenyben, tűzharcban. Természetesen a fiúk körében legnépszerűbb sportjáték, a foci sem maradhatott el, a lányok pedig hullahopp karikával csinosíthatták derekukat, vagy éppen kötélhajtó tudományukat mutathatták meg.  Újdonság volt az idei palettán a kerékpáros akadálypálya, mellyel a kerékpáros közlekedés szabályait is gyakorolhatták tanulóink.  A nap záróakkordjaként tanulóink a Magyarországon még gyerekcipőben járó, a Tai Chi mozdulataira épülő MediBall nevű sporttal ismerkedhettek meg. A látszatra könnyűnek tűnő gyakorlatokat a bemutató után ki is próbálhatták, melynek során kiderült, hogy nem is olyan egyszerű a labdát az ütőn tartani, miközben különböző mozdulatokat kell végezni.

A délután végén a fáradt, ám az izgalomtól, élményektől csillogó tekintetek jelezték, hogy senki nem bánkódott azért, mert nem a könyvek fölé görnyedve kellett a délutánt eltöltenie.

GALÉRIA