Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Legnagyobb kincs az egészség!

Legnagyobb kincs az egészség!

 

Ilyenkor, télvíz idején, mikor a szervezetünknek nemcsak a hideggel, de vírusokkal, baktériumokkal is fel kell vennie a harcot, fontos az egészség megőrzése, védelme. A kótaji István Király Baptista Általános Iskolában is szívügyünknek tekintjük gyerekeink egészségét, ezért az „Ép testben ép lélek” projekt keretében egészséghetet szerveztünk. Tanulóink felfedező útra indultak a gyógynövények birodalmába, megismerkedtek azok jótékony hatásával, alkalmazásával, majd meg is kóstolták a belőlük készült teákat. A téli vitaminpótlás is elengedhetetlen ebben az időszakban, melyről a „zöldség - gyümölcs-napon” gondoskodtunk.  A gyümölcsökből finom saláták, ízléses gyümölcstálak készültek, amikből mindenki kedvére falatozhatott. A gyerekek és tanítóik kreativitását dicsérik az elkészült zöldség -, gyümölcsszobrok, melyekből kiállítást készítettünk, hogy mindenki megcsodálhassa az alkotásokat.

Programunkkal felhívtuk tanulóink figyelmét a napi gyümölcsfogyasztás fontosságára, valamint a gyógyteák jótékony, egészségmegőrző hatására.

 

                                                                                                          az iskola nevelőtestülete

GALÉRIA