Üdvözöljük iskolánk weboldalán

KÖRNYEZETTUDATOS GONDOLKODÁS AZ ISKOLÁBAN – FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT 2018.

KÖRNYEZETTUDATOS GONDOLKODÁS AZ ISKOLÁBAN – FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT 2018.

 

Az István Király Baptista Általános Iskolában 2018. április 23-27. között került megrendezésre a 2018. évi Fenntarthatósági Témahét, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériumának felkérésére a PontVelem Nonprofit Kft. szervezett meg. A környezettudatos gondolkodást segítő programsorozathoz iskolánk 5.b osztálya csatlakozott.

A rendhagyó tanítási órákkal igyekeztünk új szemléletmódot kialakítani diákjainkban. Mivel saját tapasztalataikon keresztül értelmezték a környezeti problémákat, ezek átélhetőbbé váltak számukra. A csapatban történő feladatmegoldások az együttműködést és a szociális érzékenységet is egyaránt fejlesztették.

Az interaktív gyakorlatok gondolkodásra sarkallták a tanulókat, amely a kreativitást és a problémamegoldó képességet egyaránt fejlesztette. A gamifikált, azaz játékossá tett tanulás nem csak puszta információ átadássá, hanem szórakozássá is vált.

GALÉRIA