Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Kerekezz a holnapért 2017!

 

Kerekezz a holnapért!

 

Iskolánk elkötelezett híve a környezettudatos szemléletmód megalapozásának, az egészséges életmód kialakításának, és a közlekedési morál javításának. Ebben a tanévben is megrendeztük a „Kerekezz a holnapért!” elnevezésű programunkat. Intézményünk tanulói, nevelői és a szülők kerékpárral, gyalogszerrel, és a legkisebbek a Kistáltos Lovasudvar szekerén látogattak el a több mint kétszáz éves Ibrányi-Fráter kúriához, melyet az idén gyönyörűen felújítottak. Néhány évvel ezelőtt élőláncot alkotva örökbe fogadtuk az épületet, most a korhűen berendezett kiállítás megtekintését tűztük ki célul. A tárlatlátogatás során korabeli intarziás bútorokat, berendezési tárgyakat, használati eszközöket, míves cserépkályhákat tekintettünk meg. Interaktív tárlatvezetés repítette a gyerekek fantáziáját a múltba. Az utókor számára fennmaradó mezőgazdasági eszközök, a mindennapi életben használt tárgyi emlékek csodálkozásra késztették a gyerekeket. A mesebeli kastélyok világa elevenedett meg számukra.

Kerékpározás és séta közben gyakoroltuk a helyes, kulturált közlekedés szabályait. Odafigyeltünk egymásra, társainkra és mindazokra, akik velünk együtt úton voltak.

Ezen a napon mindannyian új élményekkel gazdagodva, kellemesen elfáradva tértünk vissza iskolánkba!

GALÉRIA