Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Hangos Meseolvasó Verseny 2017

Együtt szőttük a mese fonalát

A mese csodálatos világ, melyben szárnyalhat a képzelet, megvalósulhat minden álom. A mesében minden lehetséges. A gyermek azonosulhat a legkedvesebb hősével, beleélheti magát a szereplő helyébe. A mese fejleszti, megmozgatja a fantáziát, magatartásmintát közvetít, elgondolkodtat, lehetőséget kínál a hétköznapi problémák megoldásához. Vekerdy Tamás szerint:,,Mesével indul az olvasóvá nevelés. Nem lesz jó olvasó az, aki nem hallgatott elég mesét.”

Hasonló gondolatokkal indítottuk útjára néhány évvel ezelőtt a baptista iskolák közötti Országos Hangos Meseolvasó Versenyt. Ebben az évben Méhes György halálának 10. évfordulója tiszteletére november 8-án rendeztük meg e nemes versengést 3. és 4. évfolyamos tanulók számára. Méhes György Szikra Ferkó című mesekötetéből válogattuk a csodálatos történeteket. Míg a zsűri meghozta döntését, a tanulók nem unatkoztak. Manuális foglalkozás keretében állatfigurás könyvjelzőket készítettek, s megtekintették az iskolánk programjaihoz kapcsolódó kiállításokat.

Minden résztvevő emléklapot kapott, a verseny első három helyezettje oklevélben és könyvjutalomban részesült.

Reméljük sikerült a gyermeki szívekbe belopni a mesék szeretetét, s még jobban megszerettetni az olvasást!

 

GALÉRIA