Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Családi Nap

Családi Nap

Május 27 – én, szombaton már korán reggel nagy sürgés - forgásra, gyermek zsivajra figyelhettek fel a kótaji István Király Baptista Általános Iskola környékén lakók. A hétvégeken amúgy csendes iskolának valamennyi szegletében folytak az előkészületek egyik legfontosabb rendezvényünkhöz, a minden év május utolsó szombatján megrendezésre kerülő Családi naphoz, melyet idén összekötöttünk tehetséges tanulóink bemutatkozó műsorával. A napot a hagyományokhoz híven az elsősök avatásával vette kezdetét. Intézményünk legkisebbjei ünnepélyes keretek között, komoly fogadalomtétel és szalagtűzés után váltak igazi „istvános” diákokká. Ezt követően a szülők, hozzátartozók legnagyobb örömére, színpadra léptek tehetségeink, akik a nagyközönség előtt is megmutathatták, érdemes volt egész évben dolgozniuk, munkájuk gyümölcse beérett. Nagy sikert aratott a hagyományőrző és színjátszó csoportok műsora, de vastapssal jutalmazták az aerobikosok, táncosok produkcióját is. A nap komoly és felemelő pillanatai után kezdetét vette a felhőtlen szórakozás. Változatos programokat kínáltunk kicsiknek, szülőknek egyaránt. Kézműves foglalkozással, arcfestéssel, tetoválással, üvegfestéssel és gyöngyfűzéssel vártuk az érdeklődőket, de népszerű volt az ugráló vár és lovas kocsikázás is. Nem feledkeztünk meg a mozogni vágyókról sem. Az apák komoly focimeccsen mérkőztek meg csemetéikkel, míg az anyák hullahopp és kötélhajtásban próbálták felvenni a versenyt lányaikkal. Aki pedig nem a testet, hanem az elmét akarta próbára tenni, azt digitális szellemi vetélkedőre invitáltuk.  Szűrősátor is várta egész nap az egészségi állapotára kíváncsi vendégeket. Míg készült az ebéd, a szülőknek, pedagógusoknak alkalmuk nyílt jó hangulatú beszélgetések közben jobban megismerni egymást, a családot, gyermeket. Ha május utolsó hétvégéje, akkor az Gyermeknap is! Ennek apropóján minden gyermek hatalmas hamburgert kapott ajándékba.

A nap záró perceire ismét megtelt a szabadtéri színpad nézőtere, ahol nagy taps fogadta a zumba-csoport és az ötödikes tanulók fellépését.

                                                                                                        

GALÉRIA