Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A karácsony, legtöbbünk számára, az esztendő legkedvesebb ünnepe.

A karácsony, legtöbbünk számára, az esztendő legkedvesebb ünnepe.

,,Szent karácsony eljött, az ég a földre száll,

ünnepeljük boldogan e fényes éjszakát!”

Márai Sándor szerint karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában. Ez a csoda 2018 decemberében is megérkezett kis falunkba. A boldog várakozást, az ünnep fényét és a születés örömteli pillanatait jelenítette meg a 3.a-b osztály karácsonyi műsorában. A színpadkép fő helyét a Szent Család foglalta el. A bölcső, benne a gyermek Jézussal, édesanyjával Máriával és Szent Józseffel. Megelevenedett a betlehemezés ősi szokása, s csillag vezette a pásztorokat és a három királyokat az újszülött kisdedhez. Csengő hangok zengték gyermeki bájjal a legszebb karácsonyi énekeket. Felgyorsult életünk mintha egy kicsit lelassult volna, alkalmazkodva a természethez és az ünnep varázsához.

Kívánjuk, hogy mindenki találja meg családja körében a karácsonyra jellemző nyugalmat, békességet és szeretetet!

 

GALÉRIA