Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Pi - day 2022

„A tudomány minden mulatságok között a legtartósabb, a legnemesebb.”

(Vajda Péter)

 

Iskolánk életében már hagyománynak számít a március derekán megrendezésre kerülő pi-day, ahol évről évre izgalmas, vidám, interaktív feladatokon keresztül mutatjuk be a természettudományok jelentőségét, rávilágítva arra, hogy a mindennapi életünket átszövő ismeretek minden komolyságuk mellett mókásak és érdekfeszítőek is lehetnek.

Idén 2022. március 17-18-án zajlottak a programok. Sok diák mérte össze tudását a Dobble- és memória bajnokságon, valamint a matematika versenyen. Kreativitásuk bizonyítéka a kör ihlette rajzverseny, melynek alkotásaiból kiállítást szerveztünk az iskola aulájában.

Március 18-án mindegyik pi-nduri órát átszőtte a kör: labdajátékok, Kerekmese, szerencsekerék, kvíz, társasjáték, vetélkedők formájában.

A gyerekek lelkesedését most is p-pengővel jutalmaztuk, ezekkel fizethettek a pi-actéren, ahol a szokásos termékek mellett zsákbamacskát is választhattak.

A nap zárásaként a közkedvelt tejbepapi-t fogyasztotta az iskola apraja-nagyja.

A diákok önfeledt, mosolygós arca arról árulkodott, hogy sikeresen és eredményesen zárult ez az izgalmakkal teli nap.

                                                                                                                      a Szervezők 

 

 

GALÉRIA