ÖKO vetélkedő az ovisokkal

2014. november 24., 08:00

Kellemes hangulatú délutánra invitálta iskolánk alsó tagozata a nagycsoportos óvodásokat 2014.november 20-án.Az „Iskolába hívogató”projekt keretében ÖKO vetélkedőt szerveztünk. A gyerekek az 1.-és a 4. évfolyamról és a nagy csoportos óvodások 5 csapatban mérhették össze tudásukat.

Célunk az volt: Hogyan tehetjük Földünket élhetőbbé?

A vetélkedőn feladat volt az újrahasznosítható hulladékok felismerése, szétválogatása, csoportosítása. A gyerekek tájékozódhattak előre megrajzolt labirintusban, majd a hulladék fajtáknak megfelelően manuális tevékenységen készíthettek egy-egy használati tárgyat az ügyes kezűek.Pl: újságpapírból hajót, műanyag flakonból virágot, sörös kupakból hóembert, színes magvakkal tölthettek meg díszes üveget, zöld üvegből anyókát öltöztettek.

Ez az alkalom is jó volt arra, hogy az óvodások betekintést nyerjenek az iskolánkban folyó munkába, s tovább építette a program a két intézmény együttműködését, megkönnyítve ezzel a nagycsoportos óvodások iskolára való felkészülését.