Mesék nyomában Kótajban

2014. november 24., 08:00

2014.november 6-án iskolánkban került megrendezésre az I. Országos Baptista Meseolvasó Verseny. A versenyt a baptista iskolák számára hirdettük meg, s az apropóját Móra Ferenc halálának 70. évfordulója adta. A megmérettetésre Téglásról, Nyírbogdányból, Nagyhalászból, Tiszaszalkáról, Lónyáról érkeztek a mesét szerető 3.és 4. osztályos tanulók és az őket kísérő szülők, pedagógusok. Megtisztelte délutánunkat a baptista iskolák vezetője is. Igazgatónő megnyitója után Simon Hajnalka 5. osztályos tanuló népdalokat énekelt, Csajka Szabolcs 7. osztályos tanuló egy Gárdonyi Géza meséből adott ízelítőt. Majd Majoros Györgyné ismertette a verseny szabályait. Kellemes, vidám hangulatú délutánt töltöttünk együtt, melyről senki nem ment haza üres kézzel. Míg a zsűri munkáját végezte, a gyerekek kézműves foglalkozáson könyvjelzőt, őszi termésekből katicabogarat, teknőst, sünit készítettek. A mesebeli vándor batyujában kis apróságok lapultak, s a díjazottak iskolánk díszoklevelével és könyvvel lettek gazdagabbak.

Eredmények korcsoportonként:

3. évfolyamon:

I. Feka Orsolya Hétvezér Baptista Ált.Isk., Óvoda és AMI, Tiszaszalka

II. Pétercsák Piroska Csenge Csuha Antal Baptista Ált. Isk., Nagyhalász

III. Molnár Kata Kazinczy Ferenc Baptista Óvoda Ált. Isk., Nyírbogdány

 

4. évfolyamon:

I. Kormány Gábor Csuha Antal Baptista Ált. Isk., Nagyhalász

II. Kiss Gréta Hétvezér Baptista Ált.Isk., Óvoda és AMI, Tiszaszalka

III. Kaszás Krisztián Csuha Antal Baptista Ált. Isk., Nagyhalász