„Cigánykerék” Multikulturális délután

2014. november 20., 08:00

2014. november 20-án délelőtt különböző kooperatív tevékenységek során, a gyerekek aktív közreműködésével megismerkedhettünk a cigány költészet néhány versével, képzőművészetük kicsiny részével, más népek gasztronómiai szokásaival.
Multikulturális délutánunkra az iskola tanulói együtt készültek nagy lelkesedéssel. Rajzpályázatot hirdettünk, melynek során tanulóink illusztrációt készítettek a”Mese a legyekről”- című népmeséhez. A sikeres alkotások készítői között ott szerepeltek a halmozottan hátrányos helyzetű tanulóink is, akik boldogan vették át jutalmukat.
Rajzaikat megtekinthették a nevelők által összeállított kiállításon.
A délután folyamán az iskolánkban tanuló gyerekek a hagyományokban oly gazdag roma népi kultúrából mutattak be ízelítőt.
Egy rövidke film megtekintése által az ősi roma mesterségek világába kalauzoltuk el vendégeinket. A délután hangulatát színesítette a roma népviseletben eltáncolt bemutató ügyes, jó ritmusérzékkel megáldott diákjaink előadásában.

2014. november 20.

„Cigánykerék” Multikulturális délután