„Egy doboznyi szeretet”

2016. december 12., 12:25

„Egy doboznyi szeretet”

        A Baptista Szeretetszolgálat idén 13. alkalommal hirdette meg Cipősdoboz – akcióját.

A program célja, hogy cipősdobozba csomagolt ajándékkal tegyük szebbé a gyerekek karácsonyát. A színes csomagolópapírba öltöztetett dobozok nemcsak több tízezer nehéz sorsú gyermek karácsonyi örömét, hanem a szeretet és az együttérzés jelképét is tükrözi.  

Iskolánk, az István Király Baptista Általános Iskola részvétele az akcióban immár több éves hagyományra tekint vissza. A felhívásra tanulóink örömmel csatlakoztak.  Már november végétől lelkesen gyűjtögették, válogatták a nélkülözhető játékaikat, hogy más gyermekeknek is boldogabbá tehessék a karácsonyt.  Az ünnepi díszben pompázó dobozokból  a  színes ceruzák, füzetek, könyvek mellett az édesség sem hiányozhatott. Tanulóink megértették, hogy  milyen nemes cél feltétel nélkül adni. A közös összefogás eredményeként 270 dobozt sikerült szeretettel megtöltenünk, mellyel reméljük, hogy mosolyt varázsolhattunk a gyermekek arcára.

 

 

„Egy doboznyi szeretet”