Tanulmányi kirándulás Egerben

2015. szeptember 29., 17:00

Tanulmányi kirándulás Egerbe

 

  Az István Király Baptista Általános Iskola ötödik és hatodik osztályos tanulói a szép őszi időjárást kihasználva osztályfőnökeik kíséretében indultak útnak felfedezni a történelmi város nevezetességeit. Az odautazás hosszúságát feledtette az alföldi szemnek szokatlan hegyvidéki táj őszi pompája, a hegyvonulatok ködbevesző sziluettje, a néhol hullámvasútra emlékeztető utak mentén szabályos rendben sorakozó szőlőültetvények. Egerbe érve első útjuk a várba vezetett, ahol irodalmi és történelmi ismereteiket bővíthették tanulóink. Tárlatvezető segítségével időutazásra indultak a múltba, a várfalakon szinte hallani vélték a harcok zaját, a fegyverek csörgését, a hatalmas török sereg közeledésének veszélyét. Korabeli ruhákba öltözött vitézek tartottak bemutatót a korszak harcmodoráról, fegyverhasználatáról, 3d-sfilmben követhették nyomon a vár, majd Magyarország történetét, a börtön folyosóin hátborzongató kínzóeszközökkel találkoztak. A Panoptikumban aztán megelevenedett az Egri csillagok című regény. A szereplők életszerű viaszbábjai, élükön Dobó kapitánnyal remélhetőleg olyan hatást gyakoroltak tanulóinkra, hogy minél többen veszik majd kézbe e nagyszerű olvasmányt. A várlátogatást városnézés követte, melynek végállomása a Bazilika volt. Az épület mérete, belső tereinek lélegzetelállító szépsége ünnepi hangulatot varázsolt a gyermeki arcokra, melyen csak a hazaindulás öröme tudott változtatni.

  Tanulóink feledhetetlen élményekkel gazdagodva, igazi közösséggé kovácsolódva érkeztek haza.   

 

Szabóné Kecskés Éva

osztályfőnök                                                                                     

Tanulmányi kirándulás Egerben