Nem tudsz dönteni? Segítünk!

2014. január 15., 10:01

Iskolánkban, a kótaji István Király Baptista Általános Iskolában immár több éves hagyománnyal rendelkező programunk a „Teadélután”, melynek célja a továbbtanulás előtt állók segítése a megfontolt iskola és szakmaválasztásban. Rendezvényünkre a különböző iskolatípusokba járó volt tanítványainkat hívtuk vendégségbe, gimnazistákat, szakközép - és szakiskolásokat egyaránt. A találkozó három munkacsoportban, forgószínpadszerűen zajlott. Az első csoport a középiskolásokkal folytatott kerekasztal beszélgetés során kapott hasznos információkat a továbbtanulás terén. A másik csoport ezalatt egy cukrásztanuló keze alatt serénykedett, a linzerkészítés fázisait sajátították el a tészta összeállításától a sütésig.

A harmadik csoportnak egy végzős felszolgáló tanuló mutatta be a pincér szakma egyik legszebb oldalát, terítési bemutatójával mindenkit elkápráztatott. Két különleges szalvétahajtogatási technikát is megtanulhattak tőle az érdeklődők. A találkozó záró momentumaként felkerült a szépen megterített asztalra a több tálca sütemény is, melyet, mint a jól végzett munka gyümölcsét jóízűen, finom tea és kötetlen beszélgetés mellett elfogyasztottak. Reméljük, rendezvényünkkel hozzájárultunk ahhoz, hogy tanulóink életük egyik fontos állomásán arra a vonatra szálljanak fel, amely céljaik elérésének útján végig viszi őket.

a felsős munkaközösség

Nem tudsz dönteni? Segítünk!